رایزر فلنج (Riser Flange)

رایزر فلنج (Riser Flange)


رایزر فلنج (Riser Flange

رایزر فلنج یا Riser Flange لوله و اتصالات ویژه ای است که در سکوهای حفاری دریایی برای مهر و موم بالای چاه در کف اقیانوس و تجهیزات حفاری سطح آب استفاده می شود و رایزر فلنج با استفاده از پیچ‌ها و مهره‌ها به لوله یا مخزن متصل می‌شود. جهت هرگونه سوالی یا سفارش محصول با واحد فروش، شرکت آذین فورج در تماس باشید. 

riser flange, رایزر فلنج

اصطاح رایزر (Riser)

یک عبارت مرتبط با صنعت نفت و گاز است و به مجموعه ای از لوله ها و سیستم های استفاده می شود که برای انتقال مایعات (مانند نفت و گاز) از چاه های زیرزمینی به سطح زمین استفاده می شود. رایزرها عموماً در صنعت حفاری و تولید نفت و گاز استفاده می شوند.

کاربرد رایزر فلنج

رایزر فلنج در صنعت به عنوان یک قطعه اتصال استفاده می شود. این قطعه لوله با فلنج نصب شده در سر آن و برای اتصال دوره های پمپاژ آب در سیستم های تأمین آب و فاضلاب استفاده می شود. در ادامه به برخی از کاربردهای رایزر فلنج در صنعت اشاره می شود:

  1. صنعت نفت و گاز: برای اتصال دوره های پمپاژ آب و سایر مواد فرآورده در سیستم های تأمین آب و سیستم های خنک کننده و سیستم های فاضلاب استفاده می شود.

  2. صنعت شیمیایی: برای اتصال دوره های پمپاژ مواد شیمیایی و سایر مواد فرآورده در سیستم های تأمین آب، سیستم های حرارتی و سیستم های فاضلاب استفاده می شود.

  3. صنعت آب و فاضلاب: برای اتصال دوره های پمپاژ آب در سیستم های تأمین آب و فاضلاب شهری، تصفیه خانه ها و سایر تأسیسات آب و فاضلاب استفاده می شود.

  4. صنایع نیروگاهی: برای اتصال دوره های پمپاژ بخار، آب تغذیه و سایر سیستم های نیروگاهی استفاده می شود.

  5. صنعت ساختمان و ساخت و ساز: رایزر فلنج برای اتصال دوره های پمپاژ آب، سیستم های حرارتی و سیستم های تهویه مطبوع استفاده می شود.

به طور کلی، رایزر فلنج در هر صنعتی که نیاز به اتصال دوره های پمپاژ آب و سایر مواد فرآورده داشته باشد، قابل استفاده است.

موارد بیشتری مطالعه کنید:

1-لوله بدون درز

2- فلنج چیست ؟

2- ولدنک فلنج

3- رینگ های صنعتی

4- فلنج اسلیپون

5- فلنج انکر

6- سلف نازل 7- فلنج اریفیس

8- منبع

riser flange, رایزر فلنج

مطالعه درباره راهنمای خرید فلنج

اطلاعات کلی فلنج ها | همه چیز درباره فلنج ها | قیمت

 
 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!