لوله بدون درز | seamless pipe , آذین فورج, آذین فورج , azinforge

لوله بدون درز | seamless pipe

تعریف لوله چیست؟

لوله ساختاری است استوانه ای و توخالی که قطر درونی (ناحیه توخالی) آن از طولش کمتر می باشد.

برای انتقال جامدات ریز، مایعات و گاز ها از لوله استفاده می شود.

لوله بدون درز یا seamless pipe چیست؟

لوله ای است که در سطح آن هیچ گونه جوشکاری وجود نداشته باشد. برای ساخت این لوله از قطعات مختلفی استفاده نمی شود و قطعه به صورت یکپارچه می باشد.

شرکت آذین فورج با در اختیار داشتن تنها دستگاه رینگ رولینگ 5 متری در کشور توانایی تولید لوله های بدون درز تا ارتفاع 1600 میلیمتر را دارا می باشد. همچنین این شرکت با وجود دستگاه ها ی پیشرفته و با همراهی متخصصین پیشرو در علم و فناوری توانایی تولید لوله های بدون درز تا طول 10 را متر دارا می باشد.

 

لوله بدون درز | seamless pipe

 

از چه موادی در ساخت این لوله های بدون درز استفاده می شود؟

1- فولاد های استاندارد : متداول ترین مواد اولیه به دلیل قیمت پایین و کیفیت مکانیکی مناسب که آنها را برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب می کند.

2- فولاد P91: یک فولاد آلیاژی با درصد بالای کروم (9٪) و حاوی %1 مولیبدن است. افزودن کروم باعث افزایش مقاومت مکانیکی در دماهای بالا و همچنین مقاومت در برابر خوردگی می شود.

3- فولادهای استنلس: دارای پایه آهن و کربن هستند که حاوی کروم هستند. با فراتر رفتن نسبت معینی از کروم (10.5%)، یک لایه اکسید کروم بر روی سطح فولاد تشکیل می شود. این “لایه غیرفعال” از نظر شیمیایی بی اثر، مقاوم در برابر خوردگی و پایدار است.

عناصر دیگری را می توان برای بهبود استحکام مکانیکی (نیکل) یا عملکرد در دمای بالا (مولیبدن، تیتانیوم، وانادیم، تنگستن) اضافه کرد.

لوله های بدون درز فولاد استنلس قیمت بالاتری نسبت به لوله های فولادی استاندارد دارند، اما لوله های استنلس به طور گسترده ای در بسیاری از صنایع (شیمیایی، نفت، داروسازی، غذایی، هوانوردی، کشتی سازی و غیره) استفاده می شوند.

جهت مطالعه مقاله زبان اصلی متریال های توضیح داده شده، کلیک کنید.

اطلاعات کلی فلنج ها | همه چیز درباره فلنج ها | قیمت

تفاوت بین لوله بدون درز و درزدار چیست؟


لوله فولادی بدون درز همانطور که از نام آن مشخص است بدون درز یا جوش است و از طریق نورد گرم و نورد سرد تولید می شود. لوله درزدار همانطور که از نام آن پیداست دارای درز است. بر روی سطح لوله های درزدار جوشکاری انجام شده است.

 

مطالعه درباره راهنمای خرید فلنج

جهت مطالعه بیشتر :

1- فلنج ولدنک 2- فلنج رایزر 3- فلنج اسلیپون 4- فلنج انکر 5- فلنج بلایند 6-انواع صفحه فلنج | RF | RTJ

7- رینگ های صنعتی 8- سلف نازل 9- فلنج اریفیس

 
 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!